Register över födelsedatum


Startsida ][ Föregående indexsida ]

1701-03-09 "Elin" Ellika Persdotter Norregården, Pesarby Dannemora
1701-03-15 Olof Jansson N.Edinge Tuna
1701-03-15 Olof Johansson N.Edinge Tuna
1701-04-22 Mickel Mickelsson Åkra Vendel
1701-07-25 Olof Persson Nyvalla Tuna
1701-08-09 Isak Hansson Lund Myssinge Tuna
1701-09-05 Anna Eriksdotter Ö.Edinge Tuna
1701-09-08 Per Olofsson Hjärpe Tuna
1701-09-08 Per Olofsson Hjärpe Ö.Edinge
1701-09-09 Johan Matsson Nyvalla Tuna
1701-09-21 Margta Johansdotter Myssinge Tuna
1701-09-25 Ingrat Isaksdotter Grönö Österlövsta
1701-11-08 Kerstin Olofsdotter Kisberg Vendel
1701-11-30 Malin Eriksdotter Wast Edinge Tuna
1701-12-21 Brita Johansdotter Ö.Edinge Tuna
1702 Malin Johansdotter Enby Tuna
1702 Per Persson Mälby Alunda
1702-02-18 Brita Eriksdotter Sörgården, Bossarby Dannemora
1702-02-22 Margareta Persdotter Häcklinge Tuna
1702-03-25 Bengt Andersson Gryttjom Dannemora
1702-06-04 Margareta Andersdotter Gulungen Rasbo
1702-06-20 Kjerstin Persdotter Vittja Tuna
1702-09-2l Johan Matsson Häcklinge Tuna
1702-10-12 Mårten Blanck Gimo B ruk Skäfthammar
1702-11-16 Anders Persson Väsby Alunda
1702-11-22 Wendela Stare Hässelby Tuna
1702-12-05 Per Persson Nyvalla Tuna
1702-12-24 Mats Johansson Väsby Stavby
1702-12-25 Margareta Nilsdotter Vedskata Film
1702-12-25 Nils Eriksson Vedskata Film
1702-12-29 Hans Hansson Mjölsta Stavby
1703 Maja Jansdotter
1703-01-01 Göran Jansson Nyvalla Tuna
1703-02-08 Elin Isaksdotter Grönö Österlövsta
1703-03-31 Anders Larsson Elinge Österlövsta
1703-04-12 Esaia Jakobsson Valparbo Österlövsta
1703-05-06 Nils Andersson Ål, Norra gården Vendel
1703-05-21 Erik Andersson Eke Skuttunge
1703-05-24 Sara Abrahamsdotter Karkebo Film
1703-06-21 Sofia Matsdotter N.Edinge Tuna
1703-07-08 Malin Johansdotter Åkra Vendel
1703-08-15 Karin Olofsdotter Kisberg Vendel
1704 Anders Persson
1704 Kerstin Eriksdotter Elglösa Film
1704 Märta Andersdotter Bol Faringe
1704 Sante Andreas Santhesson
1704-01-25 Brita Persdotter Nyvalla Tuna
1704-04-01 Johan Bengtsson Bärby Faringe
1704-04-10 Erik Andersson Gulungen Rasbo
1704-05-08 Per Persson Häcklinge Tuna
1704-06-14 Kerstin Matsdotter Häcklinge Tuna
1704-06-19 Mats Persson Väsby Alunda
1704-09-30 Kerstin Lund
1704-12-02 Erik Eriksson Stumbohl Stavby
1704-12-12 Olof Persson Nästuna Vänge
1705 Anders Larsson Elinge Österlövsta
1705 Anna Andersdotter Bohl Faringe
1705 Olof Larsson Elinge Österlövsta
1705-02-18 Per Persson Ekeby Tuna
1705-03-18 Erik Persson Ekeby Tuna
1705-05-23 Brita Andersdotter Ingvasta Rasbokil
1705-11-27 Margareta Stare Hässelby Tuna
1706 Abraham Andersson Gryttjom Dannemora
1706 Annika Persdotter Nyvalla Tuna
1706 Ellika"Lena" Persdotter Åsarby Dannemora
1706 Margareta Andersdotter Vastarbyn Tuna
1706 Margareta Hansdotter Mjölsta Stavby
1706- Elsa Olofsdotter Nygården Stavby
1706-02-17 Mats Matsson Häcklinge Tuna
1706-03-16 Anna Johansdotter Enby Tuna
1706-03-28 Anders Persson Häcklinge Tuna
1706-04-06 Per Persson Wast Ö.Edinge Tuna
1706-04-06 Per Persson Ö.Edinge Tuna
1706-04-08 Ett dödfött barn Krysbo Vendel
1706-04-08 Ingiall Isaksdotter Grönö Österlövsta
1706-04-20 Katarina "Karin" Persdotter Nästuna Vänge
1706-05-02 Anna Matsdotter
1706-05-02 Anna Matsdotter N.Edinge Tuna
1706-05-20 Karin Jakobsdotter Valparbo Österlövsta
1706-07-04 Annika "Anna" Olofsdotter Kisberg Vendel
1706-07-20 Kerstin Matsdotter Häcklinge Tuna
1706-09-07 Anna Eriksdotter Stumbohl Stavby
1706-10-07 Brita Andersdotter Vendel
1706-10-07 Brita Andersdotter Ål Vendel
1706-11-04 Elsa Johansdotter Nygården Stavby
1706-11-13 Kerstin Nilsdotter Vedskata Film
1706-12-13 Elisabet Johansdotter N.Edinge Tuna
1706-12-13 Elisabet Johansdotter N.Edinge Tuna
1707 Anders Bengtsson Faringe
1707 Maria Eriksdotter Sörgården, Bossarby Dannemora
1707 Mats Andersson Häcklinge Tuna
1707-05-04 Anna Johansdotter Nygården Stavby
1707-05-26 Lars Andersson Ingvasta Rasbokil
1707-07-17 en dotter von Boda Gimo Bruk Skäfthammar
1707-07-25 Mats Persson Wast Ö.Edinge Tuna
1707-09-06 Anders Olofsson Krysbo Vendel
1707-09-30 Per Johansson Wast Tuna
1707? Anna Bouvin Boivie
1708 Margareta Matsdotter
1708 Olof Matsson Häcklinge Tuna

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Aina Arnarp. Adress: Hästskovägen 9B, SE-645 42 Strängnäs, Sweden. Telefon: 0152-176 35
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger7 2010-05-30