Register över födelsedatum


Startsida ][ Föregående indexsida ]

1691-03-22 Nils Persson Källgården Stavby
1691-07-16 Anna Matsdotter Edinge Tuna
1691-10-02 Mats Eriksson Wast Edinge Tuna
1692 Anders Andersson Gryttjom Dannemora
1692 Annika"Anna" Andersdotter Gryttjom Dannemora
1692 Brita Eriksdotter Järlebo
1692 Brita Mårtensdotter Leista Rasbo
1692 Per Rådman Hökhuvud
1692-02-24 Erik Andersson Skarp Ekeby Vendel
1692-03-03 Per Persson Ekeby Tuna
1692-04-24 Margareta Eriksdotter S.Edinge Tuna
1692-04-24 Per Simonsson Häcklinge Tuna
1692-05-21 Mats Johansson Åkra Vendel
1692-05-23 Petrus von Boda Gimo Bruk Skäfthammar
1692-07-24 Kerstin Persdotter Väsby Stavby
1692-07-26 Olof Olofsson Ål Vendel
1693 Anders Jansson Löt Hökhuvud
1693 Dordi Eriksdotter Ö.Edinge Tuna
1693 Per Persson Hovgården Rasbo
1693-03-23 Mats Larsson Elinge Österlövsta
1693-07-09 Brita Andersdotter Skarp Ekeby Vendel
1693-10-22 Anders Johansson N.Edinge Tuna
1693-11-22 Anders Jansson N.Edinge Tuna
1694 Mårten Mårtensson Leista Rasbo
1694-01-22 Erik Johansson Åkra Vendel
1694-03-20 Brita Larsdotter Elinge Österlövsta
1694-03-28 Cathlin Pousett
1694-05-28 Erik Andersson Gryttjom Dannemora
1694-07-15 Erik Olofsson Skuttunge by Skuttunge
1694-08-09 Elisabet Persdotter Väsby Alunda
1694-08-27 Per Dubois Gimo
1694-10-28 Kerstin Eriksdotter Sörgården, Bossarby Dannemora
1694-12-18 Hans Olofsson N,Edinge Tuna
1695 Anna Hansdotter Mångsbo Dannemora
1695 Brita Olofsdotter
1695 En son Karkebo Film
1695 Karin Johansdotter Faringe
1695-02-10 Anders Larsson Elinge Österlövsta
1695-04-03 Ingrid von Boda Gimo Bruk Skäfthammar
1695-06-20 Erik Hansson Mjölsta Stavby
1695-06-28 Katarina Wast Gimo Bruk Skäfthammar
1695-07-28 Hans Hansson Lund Lydinge Gård Stavby
1695-10-02 Anders Persson Myssinge Tuna
1695-11-14 Olof Andersson Gryttjom Dannemora
1695-11-19 Mickel Olofsson Öster Ekeby Vendel
1695-12-08 Mårten Olofsson Kisberg Vendel
1696 Johan Matsson Saringe Tuna
1696 Olof Larsson Elinge Österlövsta
1696-04-10 Anna Persdotter Norregården, Pesarby Dannemora
1696-05-01 Kristin Johansdotter Åkra Vendel
1696-06-21 Kerstin Andersdotter Skarp Ekeby Vendel
1696-07-30 Kerstin Jansdotter N.Edinge Tuna
1696-07-30 Kerstin Johansdotter N.Edinge Tuna
1696-08-20 Per Eriksson Häcklinge Tuna
1696-09-27 Johan Hansson Hanning Karby Vendel
1697 Lars Olofsson Kisberg Vendel
1697-03-17 Bengt Andersson Gryttjom Dannemora
1697-11-29 Petrus von Boda Gimo Bruk Skäfthammar
1698 Brita Larsdotter Fors Hökhuvud
1698 Karin Hansdotter Bälinge
1698-02-19 Anders Eriksson Sörgården, Bossarby Dannemora
1698-03-27 Lars Olofsson Kisberg Vendel
1698-05-01 Kerstin Eriksdotter Häcklinge Tuna
1698-05-13 Nils Andersson Gryttjom Dannemora
1698-07-12 Lars Larsson Eling e Österlövsta
1698-07-21 Jakob Eriksson Stare Hässelby Tuna
1698-07-23 Anders Persson Mälby Alunda
1698-09-04 Anna Persdotter Väsby Alunda
1698-11-12 Anders Persson Norregården, Pesarby Dannemora
1698-11-24 Karin Andersdotter Ål, Norra gården Vendel
1698-11-30 Erik Jakobsson Valparbo Österlövsta
1698-12-28 Namnlös von Boda Gimo Bruk Skäfthammar
1699 Erik Nilsson Vedskata Film
1699 Jan Göransson Edberg Hammartorp Tuna
1699 Karin Isaksdotter Grönö Österlövsta
1699 Malin Johansdotter Ö.Edinge Tuna
1699 Margareta Abrahamsdotter Karkebo Film
1699-02-02 Johan Jansson N.Edinge Tuna
1699-02-02 Johan Johansson N.Edinge Tuna
1699-03-19 Johan Johansson Åkra Vendel
1699-03-30 Kerstin Jansdotter Tunabyn Tuna
1699-05-01 Johan Olofsson Hjärpe
1699-05-19 Johan Olofsson Hjärpe Ö.Edinge Tuna
1699-07-09 Erik Nilsson Wedskata Film
1699-08-02 Malin Olofsdotter Kisberg Vendel
1699-11-05 Anders Matsson Ö.Edinge Tuna
1700 Karin Simonsdotter Karkebo Film
1700 Margta
1700-01-13 Kristian Andersson Gryttjom Dannemora
1700-02-25 Erik Persson Nyvalla Tuna
1700-02-28 Per Hansson Mjölsta Stavby
1700-03-18 Karin Persdotter Ekeby Tuna
1700-09-16 Brita Persdotter Väsby Alunda
1700-11-18 Ingeborg Jakobsdotter Valparbo Österlövsta
1700-11-30 Johan Johansson Wast Ö.Edinge Tuna
1700-11-30 Kerstin Pesdotter Häcklinge Tuna
1701 Elin Eriksdotter Ruddung Dannemora
1701 Maria Larsdotter Elinge Österlövsta
1701-01-05 Anna Johansdotter Tuna
1701-03-08 Katarina "Karin" Persdotter Haberga Alunda

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Aina Arnarp. Adress: Hästskovägen 9B, SE-645 42 Strängnäs, Sweden. Telefon: 0152-176 35
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger7 2010-05-30